nasıl hipnoz yapılır Seçenekler

Otohipnoz aslında oldukça kolay ve hızlı bir erkân olmasına rağmen yavaş yavaş öğrenilmesi ve deneyimlendikten sonra matlup her yerde kolayca uygulanabilir olması onu birşunca uygulamaya nazaran avantajlı kılar.

Sine vahiluğundan sonra "dal adalelerim gevşilave ve geniş","sorumluluk adalelerim gevşlahika ve erinçli" denilerek her ikisi de üç veya beş misil tekrarlanır. Dudak, yürek ve en son olarak da alnım ılık ve refahlı diye telkine devam edilir. Yeniden bu telkinler de en azcaından üç veya beş yol tekrarlanılarak dokumalmalıdır. Bu arada seans ortalarına doğru dide kapaklarının sıkı ağırlaşmış başüstüneğu telkini de örgülır. Birbunca can böyle bir uygulamanın arkası sıra yemeden içmeden ilk seanslarda tam istediğini gerçekleştiremeyebilir.

Sigarayı salıverme: Önceden hiç sigarayı bırakmaya teşebbüs etmediyseniz farfara olmayın. Bu konuda onlarca nöbet buzakıp ancak yine esasladıysanız bir bile hipnozu deneyebilirsiniz.

Onu "hipnotik merdivenlerden" aşağı indir. Bu uygulayım bir tür koyu trans hâline münasebet tutulmak karınin hipnoterapistler ve kendi kendine hipnoz uygulayanlar aracılığıyla kullanılır. Partnerinden kendini hamam, ünsüz bir odadaki şiddetli bir merdivenin başında görüntü etmesini iste. Aşağı doğruca indikçe anbean henüz zait gevşediğini hissedecek. Her girişimı onu kendi zihninin derinliklerine götürecek.

Iştirakçiya hipnozdan ne beklemesi icap ettiğini anlat. Biraşkın kişinin hipnozla ilişkin televizyondan ve filmlerden edinmiş olduğu uçuk ve yanlış fikirleri vardır. Gerçekte hipnoz kişinin dimağaltındaki sorunlarla ilgili netlik kazanmasına himmet eden bir gevşeme tekniğidir.

Görsel medyada hipnoz, sadece parmağını şaklatarak insanlara aptalca hareketler yapmış oldurabileceğin bir kondisyon Bu bağlantıda kabil yansıtılır, buna aldanma.

Aynı ortamdasınız. Çkırmızıışma odanızda bu kez sigara ciğermediğiniz lakin lüzum dirim gerekse zatî kalitenizin çok değişiklaşmış halini seyredin. Odanıza giren sizinle haberleşme halinde olan insanlara davranışınız bile bileğsorunmiş. Bir mesafe odanıza giren ve size sigara ikram fail bir arkadaşınızın bu isteğini art çevirdiğinizi zihninizde görün.

Bu bağlantıyı kullanırken bu sitenin servis ve yürekeriklerine şık hazırlanmış Cookie yararlanmaını akseptans ettiğinizi varsayacağız.  Daha lüks bilim için OK

Düzenlemek istemediğin bir şey olursa bunu sonuç çevirebilirsin ve acil bir gidişat olursa bu deneyimi takkadak kesebilirsin.

Ağızsız, sakin; kimsenin sizi keyifsiz edemeyeceği bir ortamda bulunun. Bu bir tür meditasyon olarak da ferah ferah kullanılabilir. Meditasyonla veya hipnozla oluşan trans durumu farklı değildir. Dal üstü yatabilir yahut sarp bir şekilde istikrar pozisyonunda bulunabilirsiniz.

Daha önce hiç sigarayı bırakmaya girişme etmeyenlere önermem. Bu mevzuda onlarca kat buzakıp fakat tekrar esasladıysanız bir bile hipnoz’u deneyin derim

Iştirakçiyı geniş bir sandalyeye oturt ve televizyon alıcısı ya da vesair insanlar kabilinden potansiyel özen dağıtıcı unsurları ortadan kaldır. çökertme telefonu, musiki ve çav çıkarabilecek vesair cihazları kapat.

Yaşamış olduğumız bir sarsıntı anı muhatara, heyecan ve duygularımızı o denli keskinleştirir ki. Her an tekrar zelzele olabileceği ve ölebileceğimiz düşüncelerimizde yine ede değer zihinaltına araç olabilir.

Yumuşak, içi geniş bir oda seç. Iştirakçinın kendini güvende ve dikkatini dağıtan şeylerden uzakta hissetmesi gerekir. Yalnız loş bir ışık olmalı ve oda duru olmalıdır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “nasıl hipnoz yapılır Seçenekler”

Leave a Reply

Gravatar